תפריט

אמצאה – כל מה שצריך לדעת

לא מעט אנשים חשבו על אמצאה שיכולה לשנות להם ולעוד רבים אחרים את החיים, אך לא כולם יודעים מה לעשות עם הרעיון שלהם. כמובן שלא כל הרעיונות מוצלחים, מאחר ועל מנת להרוויח כסף מאמצאה מוצלחת, יש צורך להראות פוטנציאל כלכלי. אין שום טעם לרשום פטנט על אמצאה שאין לה יכולת להוות פוטנציאל לרווח עתידי. לכן חשוב תמיד להתייעץ עם אנשי מקצוע שמתמחים בתחום, כי זו הדרך היחידה להבין האם יש סיכוי להפוך את האמצאה שלכם לפטנט רשום. אנו במשרד עורכי הפטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם ייעוץ וליווי מקצועי לכל אורך הדרך. אנו נהנים מניסיון של 20 שנה בתחום, דבר שמעניק לנו את האפשרות לספק לכם מענה מקיף ויסודי לכל שאלה.

אמצאה - כל מה שצריך לדעת

אמצאה כשירת פטנט – מה זה בעצם אומר?

החוק בארץ מגדיר אלו אמצאות נחשבות לאמצאות כשירות פטנט ואלו אמצאות אינן עומדות בקריטריונים הדרושים. בהתאם לחוק הפטנטים, אמצאה כשירת פטנט הינה אמצאה בתחום טכנולוגי. מעבר לכך, האמצאה חייבת להיות מועילה וחדשה, היא חייבת לספק בסיס לשימוש תעשייתי וכמובן שיש צורך להוכיח כי יש בה התקדמות המצאתית. כדאי לציין כי מדובר על קריטריונים שאינם מאפיינים רק את החוק בארץ, מאחר ומדובר על קריטריונים בינלאומיים. חשוב לציין כי אמצאה שהתפרסמה לפני תאריך הגשת הבקשה, אינה עומדת בקריטריונים שהוגדרו לפי החוק. למשל, במידה ומדובר על אמצאה שהתיאור שלה פורסם ברשתות החברתיות, דבר שמאפשר לכל אחד להשתמש בידע על מנת לייצר אותה בכוחות עצמו, לא ניתן יהיה להחשיב אותה בתור אמצאה חדשה.

נקודות חשובות שכדאי לדעת לגבי אמצאה כשירת פטנט

כדאי להדגיש כי כאשר מדובר על התקדמות אמצאתית, מדובר על התקדמות שאינה מובנת מאליה, עבור רוב בעלי המקצוע הממוצעים שפועלים בתחום האמצאה. לכן אם מדובר על חידוש שאמור להפתיע את רוב האנשים הפועלים בתחום וכמובן לספק יתרון על פני המוצר הקודם. יש להבין כי באמצעות רישום פטנט על האמצאה, ניתן להגן עליה ולמנוע מגורמים זרים להשתמש בה לתועלת האישית שלהם. הפטנט בעצם מעניק לבעל האמצאה מונופול על השימוש בה, ולכן הוא רשאי למכור את הזכויות על האמצאה או לחילופין, למכור את הרישיון להשתמש בה. כמובן שהפטנט מגן על האמצאה רק במדינה שבה הוא הוגש, ולכן יש צורך לקחת זאת בחשבון. כמו כן, כדאי לחדד כי ישהבדל בין המונח "אמצאה" ו"המצאה", דבר שלא פעם גורם לבלבול. ההמצאה מתייחסת לתהליך המחשבתי ואילו אמצאה מתייחסת לתוצר הסופי. 

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    אנו במשרד עורכי הפטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה ובכל תהיה. אנו נהנים משנים של וותק וניסיון בתחום ואנו מתמחים בהגשת בקשות לרישום פטנטים. למענה על שאלות ולקבלת פרטים נוספים, צרו קשר.