תפריט

רישום סימן מסחר בארה"ב

סימן מסחרי הוא אמצעי להגנה משפטית על זכויות קניין רוחני עבור חברות והוא מיוצג באמצעות כיתוב, ציור, איור וכדומה. מטרתו של הסימן המסחרי היא לאפשר לציבור הצרכנים לזהות את המוצר המשווק ולבדל אותו ממצרים זהים או חלופות דמות. 

רישום סימן מסחר בארצות הברית

רישום סימן מסחרי בארה"ב – מה חשוב לדעת? 

הגשת בקשה לצרכי רישום סימן מסחר בארה"ב נעשית בשני מצבים עיקריים:

  1. נעשה שימוש בפועל במוצר הנושא את הסימן המסחרי בתחומי ארה"ב 
  2. קיימת כוונה לעשות שימוש מסחרי עתידי במוצרים הנושאים את הסימן המסחרי בתחומי ארה"ב 

במקרים בהם הבקשה למטרות רישום סימן מסחר בארה"ב נעשית לגבי מוצרים עם שימוש מסחרי בפועל, הבקשה חייבת לכלול תצהיר מפורט אודות השימוש המסחרי המתבצע בתחומי ארה"ב, לרבות, מידע מפורט על המוצרים או השירותים בהם נעשה השימוש המסחרי.

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    הליך רישום סימן מסחר בארה"ב אורך בין מספר חודשים לשנה, כאשר תוקף האישור הוא לתקופה של עד 10 שנים, אותה ניתן להאריך באמצעות חידוש הסימן המסחרי. ברוב המקרים, בקשות לרישום סימן מסחרי בארצות הברית עלולות להתעכב כאשר ישי קווי דמיון בין הסימן המסחרי, שלגביו הוגשה בקשת הרישום, לבין סימן מסחרי של חברה קיימת הפועלת בתחומי ארה"ב. במקרים בהם הסימן המסחרי מורכב מסימן טקסטואלי + לוגו (סמליל), הליך הרישום מתאפשר באמצעות הגשת שתי בקשות נפרדות. 

    רישום סימן מסחרי בארה"ב באמצעות אמנת פריז

    חברות המחזיקות בסימן מסחרי רשום בישראל, רשאיות להגיש בקשת רישום סימן מסחר בארה"ב בהתבסס על זכויות הבכורה העומדות לרשותן מכוח היותה של מדינת ישראל חברה באמנת פריז בה חברות למעלה מ-170 מדינות מסביב לעולם, לרבות, ארצות הברית. הגשת בקשת רישום סימן מסחרי בארצות הברית מכוח אמנת פריז, מאפשרת לדחות את מועד הגשת הבקשה בארה"ב בשישה חודשים ממועד הגשת הבקשה בישראל, ובכך, נגזרת זכות הבכורה בנוגע להגשת הבקשה בארה"ב. לפיכך, ניתן לעשות שימוש בפועל בתחומי ארה"ב בסימן המסחרי אשר נרשם בישראל. בנוסף, חשוב לציין את העובדה שהליך רישום סימן מסחר בארה"ב מכוח אמנת פריז מוזיל באופן משמעותי את העלויות הכספיות הנלוות לתהליך הרישום. מנגד, רישום סימני מסחר בארצות הברית על בסיס זכויות הבכורה בישראל, עלול לייצר תלות בין הבקשה המוגשת בישראל לבין הבקשה המוגשת בארה"ב ובמקרים בהם יחול עיכוב באישור הבקשה בישראל הדבר ישפיע באופן ישיר על השלמת תהליך הרישום בארה"ב. 

    כפועל יוצא מכך, כל תהליך רישום של סימן מסחרי בישראל ומחוצה לה, מומלץ שייעשה במסגרת ליווי מקצועי של אנשי מקצוע העוסקים ומתמחים בהליכי רישום סימני מסחר בארץ ובמדינות שונות מסביב לעולם, וזאת במסגרת שירות רחב היקף בתחום רישום סימני מסחר, משלב הייעוץ המקדים וסיוע בתהליך בחירת הסימן ועד להגשת הבקשה בפועל וניהול תיק סימני מסחר בארץ ובחו"ל. למידע נוסף בנושא לחצו כאן