תפריט

איך בוחרים עורך פטנטים?

איך בוחרים עורך פטנטים?

כאנשים פרטיים, כחברת הזנק או כחברה גדולה המחזיקים באמצאה, גם אתם מגיעים לשלב בו אתם מחפשים אחר עורך פטנטים. בכדי שהאמצאה שלכם תקבל מעמד רישמי של פטנט, עליכם להגיש בקשה מסודרת, מפורטת ועניינית. כל עוד אינכם מגיעים מתחום זכויות היוצרים, הקניין הרוחני בכלל ועולם רישום הפטנטים בפרט, יהיה מורכב עד בלתי אפשרי להגיש את הבקשה באופן עצמאי.

עורך הפטנטים פוטר אתכם מהצורך להתעסק בניסוח החומרים הנדרשים ובהכנת מסמכים נדרשים. הוא מנסח ומנהל את הגשת הבקשה לפטנט (או מדגם ו/או סימן מסחרי) בשמכם. תהליך רישום הפטנט איננו קצר, אך הוא בהחלט יכול להיות פשוט יותר ומקצועי יותר כשאתם מלווים ע"י עורך פטנטים מנוסה, מקצועי ומיומן בכל שלבי התהליך. 

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

  הנחת אבן הפינה בדרך לפטנט: עורך הפטנטים

  יש לכם אמצאה שאתם מאמינים בה, ערכתם בדיקת חופש פעולה וכעת אתם יכולים לצאת לדרך. אז היכן הקשיים? 

  ראשית יש לנסח את פירוט האמצאה באופן מקצועי כנדרש מהרשות המוסמכת להעניק פטנטים. בנוסף, על מנת להגיש את בקשה לפטנט, נדרשת היכרות מלאה עם שלבי התהליך, ההנחיות וההגבלות, היכרות עם הגורמים הרלוונטיים והחוקים המקומיים בכל מדינה. עורך הפטנטים מלווה אתכם מראשית התהליך, ודואג שהגשת הבקשה תנוסח ותתבצע על הצד הטוב ביותר. האם כדאי לצאת לדרך עצמאית עם רישום הפטנט? ההמלצה היא שלא. חשוב להבין כי לעתים חתימה שחסרה, מחסור במסמך או אי-דיוק בהגשה, עלולים לפסול את בקשתכם על הסף ויהיה עליכם להתחילה מחדש. 

  אז איך בוחרים עורך פטנטים?

  עורך הפטנטים יהיה איש המקצוע שינחה, ילווה וידריך אתכם לאורך כל הדרך. לטובת הגשת בקשה יסודית ותהליך מפרה, נדרשת מכם התמסרות ושיתוף פעולה מלא. מומלץ בהחלט להגדיר מראש תנאי סף לבחירתו שיבטיח כי עשיתם את הבחירה הנכונה והמדויקת ביותר עבורכם. אז איך בוחרים את עורך הפטנטים?

  • ראשית, כדאי לתת עדיפות לעורך פטנטים שעוסק בעולם התוכן שלכם. לדוגמא: נניח והפטנט שלכם עתיד להשפיע על עולמות הסייבר, בחרו בעורך פטנטים שמכיר את העולם הזה, את הפיתוחים והמגמות בו.
  • לפני שאתם לוחצים ידיים ויוצאים לדרך משותפת, בדקו האם מתאפשרת לכם שיחת ייעוץ ראשוני ללא עלות. תהליך הגשת הבקשה לפטנט איננו קצר, כך שחשוב שהכימיה התקשורתית ביניכם ובין עורך הפטנטים תהיה טובה. שיחה קצרה של כמה דקות (בה גם יינתן לכם ייעוץ ראשוני), תאפשר לכם להבין האם מדובר באיש מקצוע שאתם מאמינים בו ואיתו תרצו לעשות את הדרך.
  • בדקו היטב מהו הניסיון המקצועי של עורך הפטנטים. ככל שמדובר על עורך מיומן ומנוסה יותר, כך המקום לטעויות ועיכובים בדרך, קטן. המטרה שלכם היא לחבור אל איש מקצוע שמכיר כל היבט, חוק והגבלה – בישראל ובעולם. ידע = כוח, גם עם הגשת הבקשה לפטנט. 

  משרדנו "כץ פרזנטי ושות'", גאה להציע שירות מקצועי של עריכת פטנטים. אנו מזמינים גם אתכם להצטרף לקהל הלקוחות המרוצים שלנו שאנו מלווים כבר קרוב לשני עשורים! לשיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות, פנו אלינו עוד היום!