תפריט

רישום פטנט עולמי

כולם כבר יודעים כי פטנט הוא זכות של הבעלים על אמצאה מסוימת. בזכות הגנת פטנט אף גורם אחר אינו רשאי להשתמש באמצאה, דבר שללא ספק יכול להיות כלכלי עבור בעל האמצאה. עם זאת, חשוב להבין כי רישום הפטנט במדינה מסוימת, מגינה על בעל הפטנט רק באותה המדינה. כדי ליהנות מהמונופול על אמצאה גם במדינות אחרות, יש צורך להגיש בקשה לפטנט במדינות היעד. עם זאת, כדאי לדעת כי ישנה אפשרות להגיש בקשה לרישום פטנט בינלאומי, באמצעות הגשת הבקשה לפטנט באחת המדינות, אשר חתמו על אמנה לשיתוף פעולה בתחום הפטנטים. מדובר על בקשת PCT, אשר יכולה לאפשר לכל אחד את הזכות ליהנות מהפטנט שלו ברמה הבינלאומית. אנו במשרד עורכי הפטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום. אנו נהנים משנים של וותק וניסיון ואנו מקפידים לעבוד עם טובי המומחים בתחום.

רישום פטנט עולמי

הגשת בקשה בינלאומית – מסלול שכל אחד חייב להכיר

מסלול ה- PCT הינו מסלול המאפשר לממציא ל"הרוויח" כ- 30 חודשים, מיום ההגשה הראשונה בישראל ועד לכניסה לרישום בכל מדינה. מדובר על בקשה לרישום פטנט, שאינה שונה באופן משמעותי מכל בקשה אחרת, אך היא מאפשרת לממציא ליהנות מלא מעט יתרונות שונים. מדובר על בקשת פטנט בינלאומית, אשר תאריך ההגשה שלה במדינה החברה באמנה, מהווה את תאריך ההגשה שלה בכל אחת מהמדינות הנוספות החתומות על האמנה. כדאי לדעת כי מדינת ישראל הצטרפה לאמנה באמצע שנות ה- 90 של המאה הקודמת, במטרה לעזור לממציאים וליזמים הישראלים וכמובן לקדם את התעשייה בארץ. מדובר על אחת הדרכים היעילות ביותר ליהנות מרישום פטנט מחוץ לישראל, דבר שמהווה פוטנציאל עצום עבור היזמים והממציאים השונים.

רישום פטנט מחוץ לישראל – כיצד עושים זאת?

ישנם שני שלבים מרכזיים במסגרת הליך רישום פטנט מחוץ לישראל, כאשר שלב אחד הינו שלב לאומי ואילו השלב השני הינו שלב בינלאומי. השלב הבינלאומי כולל את הגשת הבקשה למשרד המקבל המוסמך. החוק קובע כי ניתן להגיש את הבקשה הבינלאומית תוך שנה מהגשת בקשת הבכורה. חשוב כמובן להקפיד על תשלום על האגרות הרלוונטיות, אחרת הבקשה לא תיבחן. לאחר הגשת הבקשה הבינלאומית, עותקים ממנה יישלחו ללשכה הבינלאומית לרשות החיפוש הבינלאומית. בשלב הבא, יתקבל דוח החיפוש וחוות דעת מרשות החיפוש, כאשר לרוב מדובר על תקופה של כ- 3 חודשים מתאריך הגשת הבקשה הבינלאומית. לעומת זאת, השלב הלאומי דורש תרגום של הבקשה לכל אחת מהשפות הרלוונטיות עבור המדינות השונות, כמו גם תשלום של האגרות הלאומיות בכל אחד ממשרדי הפטנטים של מדינות היעד.

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של רישום פטנט עולמי. אנו מתמחים בליווי של חברות, ארגונים ויזמים ונהנים משני עשורים של ניסיון בתחום. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.