תפריט

מהי אמנת פריז?

אמנת פריז היא אמנה בינלאומית אשר נחתמה בשנת 1883 בפריז. האמנה עוסקת בעיקר בתחום הקניין הרוחני, ולכן מהווה נקודת מפנה עבור כל מי שעוסק בתחום. מדובר על אחת האמנות הראשונה מסוגה בתחום, ולכן נחשבת למפורסמת וחשובה. היא קבעה לא מעט משיטות העבודה הקיימות היום בתחום הפטנטים. יש לציין כי מדינת ישראל הצטרפה לאמנה בשנת 1950. אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' מתמחים בתחום של עריכת פטנטים וניהול של נכסי קניין רוחני. אנו מעסיקים את טובי המומחים בארץ, במטרה לספק ללקוחותינו את הייעוץ המקצועי והאיכותי ביותר בתחום.

אמנת פריז – נקודות חשובות שכל אחד חייב להכיר

קודם כל, חשוב לציין כי אמנת פריז נוגעת לא רק לתחום הקניין הרוחני, אלא גם למדגמים, סימני מסחר ופטנטים. האמנה קובעת כי תאריך הגשת הבקשה להגנה על קניין רוחני במדינה מסוימת החתומה על האמנה, יהיה זהה לתאריך בשאר המדינות. תאריך זה נחשב לתאריך הבכורה, והוא תופס למשך 12 חודשים, כאשר מדובר על פטנטים ומודלים שימושיים. לעומת זאת, כאשר מדובר על סימני מסחר או עיצובים תעשייתיים, תקופת הבכורה תימשך חצי שנה בלבד. במהלך תקופה זו, יש צורך להסדיר את הגשת הבקשה לפטנט. אם במהלך תקופת הבכורה אדם אחר הגיש בקשה לפטנט זהה בכל אחת מהמדינות החתומות על האמנה, הבקשה שלו תדחה מאחר והתהליך עובד על בסיס "כל הקודם זוכה".

מהי אמנת פריז?

מה מעולם לא סיפרו לכם על אמנת פריז?

כדאי לדעת כי תחילה חתמו על אמנת פריז 11 מדינות בלבד, אך לאחר מכן האמנה תוקנה והצטרפו מדינות נוספות. היום האמנה מכילה יותר 160 מדינות, שחתומות עליה ועומדות בכל התנאים והתקנות שלה. האמנה מנוהלת על ידי הארגון העולמי לקניין רוחני. למשל, כדאי לדעת כי עם הגשת בקשת הפטנט כבקשת בכורה, מתחיל למעשה הליך רישום הפטנט תוך שמירה על תאריך ההגשה המקורי בכל אחת מהמדינות שהצטרפו לאמנה, ללא חשיבות למקום ההגשה המקורי, ובלבד שההגשה המקורית הוגשה במדינה שחתומה על האמנה. על מנת לקבל פטנט בארצות נוספות, יש צורך להגיש את הבקשות במדינות הרלוונטיות באמצעות עורך פטנטים מקצועי ומנוסה. תקופת הבכורה מעניקה תקופה של שנה לצורך הסדרת הגשת הבקשה במדינות השונות. רישום בקשת הפטנט יכולה להתבצע בשני מסלולים –מסלול לפי אמנת PCT או לחילופין, הגשה לפי אמנת פריז. האופציה השנייה כוללת למעשה הגשת בקשות המשך במדינות הרלוונטיות עבור הממציא. יש צורך לתחזק את בקשת הפטנט במדינות שנבחרו, באמצעות תשלומים הנקבעים לפי חוקי המדינה הרלוונטית.

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    אנו, משרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של עריכת פטנטים ורישום בקשות פטנט. אנו מתמחים בתחום מזה שנים ונהנים מלא מעט וותק וניסיון בתחום. לקבלת ייעוץ מקצועי ולקביעת פגישת ייעוץ, צרו קשר עוד היום.