תפריט

רישום מדגם/עיצוב – למי הוא נועד?

עיצבתם סט של עגילים בעל מראה ייחודי, שידת כניסה מעץ מלא או שמלת ערב מפוארת? גם אתם תוכלו לרשום הגנה על העיצוב שלכם. שלא כמו ברישום פטנטים, במקרה זה תוכלו לקבל הגנה אך ורק על העיצוב של המוצר, ולא על הפן הפונקציונלי שלו. כלומר, ההגנה שאתם מקבלים היא לא על שמלת הערב או שידת הכניסה, אלא על עיצובם. הזכות שתקבלו עם עיצוב רשום תמנע תחרות ותשמור על הבידול והייחוד שלכם.

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך עם רישום העיצוב, דעו גם אתם:

 • מה הבקשה צריכה לכלול?
 • מהי המוטיבציה העיקרית לרישום העיצוב?
 • וגם – האם ניתן לרשום עיצוב שפורסם בפומבי?

רישום מדגם – מה יש לכלול בבקשה?

עורכי הפטנטים שלנו יערכו בעבורכם את הבקשה בצורה יסודית ומקצועית! מטרתנו היא למנוע מצב של "פינג-פונג" – החזרת הבקשה ותיקונה בהתאם לדרישות. הבקשה שנגיש בשמכם כוללת מספר מסמכים:

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

  • הדמיות, שרטוטים או תמונות של העיצוב אותו אתם מבקשים לרשום (לדוגמא: שולחן עבודה)
  • צירוף אישור המעיד על תשלום האגרה 
  • מסמך המפרט את פרטיכם האישיים, לרבות מספר הטלפון וכתובת המגורים
  • חשוב: כל בקשה יכולה לכלול עיצוב אחד בלבד. לכן, במידה וישנם מספר עיצובים שאתם מעוניינים לרשום, לא תוכלו להגישם תחת בקשה אחת. 
  רישום עיצוב

  רישום עיצוב/ מדגם – איך זה מתבצע?

  צירוף תמונות איכותית של העיצוב – חובה

  מאחר ומדובר על רישום עיצוב, הדבר העיקרי ממנו יתרשמו הבוחנים הוא העיצוב. אנו ממליצים בחום להשקיע בצילום מקצועי של העיצוב שלכם. תמונה אחת של העיצוב אינה מספיקה, והדרישה היא לצלם אותו ממספר זוויות שונות. כך לדוגמא, במידה ואתם מעוניינים לבצע רישום מדגם לספל שעיצבתם, יש לצלם אותו משני הצדדים, מלמעלה, מהפרונט ומחלקו האחורי. תיעוד חלקי/ תמונות באיכות ירודה, יקשו על הבוחנים לבחון את בקשתכם.

  רישום עיצוב – מדוע הוא צריך לעניין גם אתכם?

  במידה שברשותכם מוצר מסוים בעל עיצוב ייחודי ומקורי, שמזוהה איתכם כמעצבים, כדאי מאד לבצע רישום העיצוב. תוקפו של העיצוב הרשום הינו כ-25 שנים! העיצוב המקורי שלכם הוא נכס שתוכלו לתרגם למוניטין חיובי, בידול תחרותי וכמובן – רווח כלכלי. עיצוב רשום מונע מכל גוף – פרטי או עסקי, לעשות שימוש בעיצוב הרשום. 

  "מגזין ידוע כתב על העיצוב הייחודי שלי ופרסם את התמונה. האם אוכל לרשום את העיצוב?"

  התשובה היא, לא! זכרו: רישום העיצוב מותנה בכך שהוא טרם פורסם – בכל פלטפורמה ציבורית-פומבית. לכן, אם הצגתם את העיצוב בכתבה במגזין, בראיון מצולם, ברשתות החברתיות או בכנס מעצבים, לא תוכלו לרשום אותו. 

  החדשנות, המקוריות והיצירתיות שלכם ראויות להיות מוגנות! שמרו על הנכסים העיצוביים שלכם באמצעות רישום עיצוב. אנחנו ב"כץ פרזנטי ושות'", נשמח לסייע לכם בתהליך רישום העיצוב. אנו מכירים את הדרישות לעומקן ומיומנים בהגשת בקשות מסוג זה. לפרטים נוספים וייעוץ ראשוני ללא עלות בכל הנוגע לרישום מדגם, התקשרו – 077-997-1115

  אולי גם לעניין אתכם: