תפריט

רישום פטנטים בתחום הפארמה

אין ספק כי התחום של רישום פטנטים בתחום הפארמה זוכה ללא מעט תשומת לב בשנים האחרונות, כיוון שמדובר בתחום שרק הולך ומתפתח. בזכות התפתחות הטכנולוגיה ומגוון רחב של גילויים חדשים ומעניינים, ניתן היום לראות כי שוק הפארמה רק הולך וצובר תאוצה. כל חברות התרופות הגדולות עובדות במרץ על מנת לשכלל את התרופות הקיימות שלהן ולגלות סוגים חדשים של תרופות, שיוכלו לסייע לאנושות. אך כמובן שעל מנת לממן את התהליך, יש צורך בהשקעה מאסיבית של משאבים שונים, כולל זמן, כסף ואנרגיה. יש לזכור כי תהליך המחקר והפיתוח של תרופה חדשה אורך מספר שנים, ולכן יש צורך להשקיע לא מעט בתהליכים מסוג זה. אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של רישום פטנטים בתחום הפארמה. אנו מתמחים בתחום יותר משני עשורים ונשמח להעניק לכם מהידע והניסיון הרב שצברנו בנושא.

רישום פטנטים בתחום הפארמה

רישום פטנטים בתחום הפארמה – למי זה יכול להתאים?

כל חברת תרופות מוכנה להשקיע היום לא מעט זמן ומשאבים לצורך רישום פטנטים, במטרה להגן על הקניין הרוחני שלה. יש לזכור כי ללא הגנה על החידושים והפיתוחים השונים של החברה, כל אחת מהחברות המתחרות יכולות להעתיק את ההמצאה שלה ולהתחיל לייצר מוצרים מקבילים, המבוססים על שנים של מחקר ופיתוח. לכן על מנת להימנע ממצבים מסוג זה, כל חברות התרופות בעולם מוכנות להשקיע ברישום פטנטים. זוהי למעשה הדרך היחידה לממן את תהליכי המחקר והפיתוח הארוכים, מאחר וללא הגנה על הקניין הרוחני, אף משקיע לא יסכים להשקיע את כספו בתהליך. לכן ללא פטנט רשום רוב התרופות לא ייצאו לשוק לעולם.

כל הדקויות שחשוב להכיר בתחום של רישום פטנטים בתחום הפארמה

חשוב להבין כי רישום פטנטים בתחום הפארמה הינו תחום חשוב וחיוני, מאחר וללא פטנט רשום לא ניתן לפתח תרופות חדשות או גנריות, לעצב ולתכנן מכשור וציוד רפואי ולקדם את האנושות לעולם בריא יותר. יש לזכור כי זמן הפיתוח של תרופה חדשה עומד על 12 – 15 שנים והעלות של כל התהליך נאמדת ב- מאות מליוני דולרים. מדובר ללא ספק בסכומי כסף עצומים, ולכן חברות התרופות תלויות באופן מוחלט בהגנה שהפטנט מעניק לקניין הרוחני שלה. כמו כן, כדאי לדעת כי מכל חמשת אלפי תרופות, רק כ- 5 מהן מגיעות לשלב של הניסויים הקליניים ורק אחת מהן הופכת לתרופה שניתן למכור ברשתות הפארם השונות. למעשה מדובר באחוז נמוך במיוחד של תרופות, אשר עוברות את האישור הרגולטורי ומאושרות לצורך שימוש על בני אדם.

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' מתמחים בתחום של רישום פטנטים בתחום הפארמה. אנו עובדים עם עורכי הפטנטים המקצועיים ביותר, הנהנים מרקע עמוק בתחום הפארמה. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר.