תפריט

רישום תרופות כפטנטים

אין ספק כי כל התחום של רישום תרופות כפטנטים מהווה את אחד הנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות. עולם הרפואה ועולם פרמצטיקה רק הולכים ומתפתחים, דבר שמביא לפיתוחן של תרופות רבות וחדשות. אך חשוב לזכור כי ללא רישום פטנט, חברת התרופות לא תוכל לשמור על ההמצאה שלה. לכן יש צורך להיעזר בשירותיו של משרד עורכי פטנטים מקצועי ומנוסה, שמכיר את התחום לעומק ויודע בדיוק כיצד לפעול, במטרה לזרז את רישום הפטנט. כמו כן, כדאי לדעת כי תחום התרופות נחשב לתחום מסובך ומורכב במיוחד, לכן יש צורך להתמקצע בתחום, על מנת להבין את כל הניואנסים השונים המצויים בו. אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של רישום תרופות כפטנטים. אנו נהנים מניסיון של 20 שנה בתחום ומלווים חברות תרופות שונות.

רישום תרופות כפטנטים

מה חשוב לדעת אודות רישום תרופות כפטנטים?

קודם כל, חשוב להדגיש כי כל התחום של רישום תרופות כפטנטים נחשב לחשוב וחיוני ביותר, מאחר ומדובר בהגנה על הקניין הרוחני של חברות התרופות השונות. ללא ההגנה הדרושה על החידושים השונים בתחום התרופות, חברות התרופות לא יוכלו להרוויח מתהליכי המחקר והפיתוח הארוכים והיקרים בהם החברות משקיעות. לכן מדובר על בנושא בעל השלכות קריטיות ביותר עבור המשך קיומן של חברות התרופות השונות. כל חברת תרופות שהצליחה להמציא תרופה חדשה או לחילופין, לפתח ולשפר תרופה קיימת, רשאית לרשום על כך פטנט. לצורך כך, יש להיעזר במשרד עורכי פטנטים מקצועי ואמין, בעל וותק וניסיון של שנים בתחום. חשוב להבין כי רק עורכי פטנטים שמתמחים בתחום התרופות, יוכלו להגן על ההמצאה שלכם בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר.

רישום תרופות כפטנטים – כל הנקודות שחשוב להכיר בתחום

כדאי לדעת כי לכל מדינה יש את דיני הפטנטים שלה, אך ישנו הסכם, הנקרא הסכם TRIPS אשר קובע שורה של חוקים ותקנות, שכל המדינות החתומות עליו חייבות לעמוד בהם. מדובר על חוקים ותקנות המעניקים הגנה מינימלית על הקניין הרוחני של כל חברה, ארגון או יזם, דבר שנכון באופן כללי בתחום הפטנטים אך נכון במיוחד בשוק הפרמצטיקה. יש לזכור כי על מנת לאפשר לתרופה מסוימת לעבור את כל שלבי הבדיקות הנדרשות ולהגיע למדף ברשת הפארם, יש צורך לעבור תהליך ארוך ומייגע במיוחד. לכן יש צורך להשקיע לא מעט משאבים בתהליך, דבר שכמובן מצריך הגנה על הפיתוח המדעי. יש להבין כי ללא הגנה על הקניין הרוחני, כ- 65% מהתרופות הקיימות היום בשוק, כלל לא היו מפותחות, בשל העדר של היתכנות כלכלית. 

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לייעץ ולסייע לכם בתחום של רישום תרופות כפטנטים. אנו נהנים מניסיון של שני עשורים בתחום ולא מעט לקוחות מרוצים. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר.