תפריט

רישום פטנטים למכשור רפואי

רישום פטנטים למכשור רפואי

הרפואה המערבית יודעת כיום להתמודד עם מניפה רחבה של אתגרים. הודות למכשור הרפואי הנמצא ברשות המרפאות הפרטיות ובתי החולים, נהנה הקהל הרחב ממניפה רחבה של טיפולים מתקדמים. כידוע, ישנן חברות גדולות המפתחות מכשירים חדשניים – כאלו ששינו ועתידים לשנות את פני הרפואה ואיכות הטיפולים.

בין אותם מכשירים גם ניתן למצוא לא מעט פטנטים, והגדרתם ככאלו מונעת מצב של חיקוי, גניבה והעתקה של הרעיון.

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

  אם גם אתם עומדים בראשו של פיתוח ייחודי, כדאי שגם אתם תדאגו לסוגית רישום פטנטים למכשור רפואי. לצד רצונכם לשפר את חווית הטיפולים באמצעות מכשור מתקדם, גם חשוב לשמור על האמצאה שלכם ככזו ששייכת לכם ורק לכם.

  רישום פטנטים למכשור רפואי – מה חשוב לדעת?

  ישראל הוכתרה לא אחת כאומת פיתוח והייטק, ובין הפיתוחים השונים והבשורות שישראל הפיצה לעולם, ישנו גם ציוד רפואי שעושים בו כיום שימוש בזירה המקומית והבינלאומית. כל עוד גם אתם חתומים על אמצאה, פעלו על מנת לרשום אותה. חשוב להבין כי מעבר לרווח הכלכלי (שבהחלט מגיע לכם ליהנות ממנו לאחר המאמצים הרבים שמושקעים), גם ישנו הערך הסנטימנטלי לפיתוח שאתם יצרתם מאפס.

  ניסיונות העתקה אינם דבר זר, וכשתחזיקו אתם בפטנט רשום, תוכלו למנוע מצב שכזה.

  מדוע רישום פטנטים למכשור רפואי חשוב כל כך?

  תחום המכשור והציוד הרפואי נחשב רגיש יותר בהקשר של פטנטים והעתקת רעיונות. מדוע? בעת שאתם חתומים על פטנט ייחודי, סביר כי יהיו המטופלים רבים שירצו ליהנות מהמכשור שלכם.

  כל עוד אינכם פועלים לטובת רישום הפטנט, הרי שעלולות לצוץ חברות שיעתיקו את הרעיון – את המכשיר שלכם. רק אתם, ככאלו שעומדים בראש הפיתוח, מודעים לדקויות, לפונקציות ולאלמנטים השונים המייחדים את המכשיר.

  קבלת פטנט על האמצאה שלכם תמנע העתקה לא חוקית של המכשור ע"י "חברות מעתיקות" ולייצר, וכן שווק ושנוע חיקוי של המוצר שאתם הגעתם אליו. על מנת למנוע מחסור בשוק של המוצר שלכם תוכלו לתת רישיונות לחברות אחרות להרוויח גם בדרך זו.

  אז מה זה אומר לרשום פטנט?

  כעת, כשאתם מבינים את החשיבות הרבה שברישום האמצאה שלכם כפטנט, אפשר לצלול לעומק: מהו רישום הפטנטים? כל עוד אתם מקבלים אישור לפטנט שלכם, אתם מחזיקים בבלעדיות על הרעיון לפרק זמן מוגבל וידוע מראש, שנע בין 20-25 שנה.

  שימו לב כי לא כל מכשור רפואי חדש עליו אתם חתומים, יוכתר כפטנט. ישנם תנאי סף שצריך לעמוד בהם על מנת להגיש את הבקשה:

  • המכשור צריך להיות בעל תועלת ובר מימוש
  • המכשור צריך להיות בעל בשורה חדשנית עולמית
  • עליכם להוכיח ולהציג התקדמות המצאתית
  • המכשור נכנס תחת קטגוריה של "תחום טכנולוגי"

  לסיכום, מדוע חשוב לפעול לטובת רישום פטנט?

  • רישום המכשור הרפואי כפטנט מונע העתקות וחיקויים
  • מניע כלכלי: יש ברשותכם מוצר ייחודי שרק אתם מוכרים ומשווקים
  • מניע רגשי: הפיתוח שלכם – שייך אך ורק לכם

  לא רק מצילים חיים, אלא גם את האמצאה שלכם

  האם תוכלו לפעול בצורה עצמאית על מנת לרשום את הפטנט? טכנית, כן. האם כדאי לעשות זאת?

  מובן שלא. מדובר על תהליך ארוך המבוסס על בדיקות מקדימות, בחינת המכשור, סקירת מצב השוק וכיוצא בזה. אנו מזמינים גם אתכם לפנות לייעוץ וליווי מקצועי אצלנו – משרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' שמעסיק עורכי פטנטים עתירי ניסיון.

  לפני שנגיש את הבקשה למשרד הפטנטים, נבדוק שהמכשור שלכם עומד בכל התנאים הנדרשים. בהמשך, נגיש בקשה מסודרת, עניינית ומכובדת במטרה לקבל תשובה חיובית. לפרטים נוספים, פנו אלינו!