תפריט

דיני פטנטים- סוגיות חשובות

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של דיני פטנטים, כיוון שמדובר על אחד התחומים המדוברים ביותר בשנים האחרונות. חשוב לזכור כי בזכות התפתחות הטכנולוגיה, ישנם יותר ויותר אנשים, אשר מעוניינים לרשום פטנט על האמצאות שלהם. אך חשוב לזכור כי מדובר בתחום מסורבל ומורכב, שדורש לא מעט בקיאות והבנה. למשל, ניתן למצוא לא מעט חברות וסטארטאפים, אשר מנסים להגן על נכסי הקניין הרוחני שלהם. בסופו של יום, ערך השוק של החברה נקבע לפי היכולות של החברה והמוצרים שהיא מייצרת, לכן אין זה מפתיע כי לא מעט חברות הייטק מעוניינות לרשום פטנט על התהליכים השונים שהן פיתחו או המוצרים שהן מספקות ללקוחות. אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' מתמחים בתחום של דיני פטנטים ונשמח לסייע לכל אדם שמעוניין להבין את האפשרויות השונות שעומדות לרשותו.

דיני פטנטים- סוגיות חשובות

דיני פטנטים – אילו סוגיות חשוב להכיר בתחום?

קודם כל, חשוב להבין כי לא מעט חברות הייטק בוחרות להשקיע לא מעט משאבים, כספים ואנרגיה, בהגנה על נכסי הקניין הרוחני שלהן. הדבר מתבטא בעיקר בתחום של עריכת פטנטים, כיוון שזו הדרך היעילה ביותר להגן על הטכנולוגיה החדשנית מפני גניבה או העתקה. אך חשוב להבין כי בתקופה האחרונה חלים לא מעט שינויים בתחום המחשוב והטכנולוגיה, כך שלא מעט אמצאות שנחשבו לחדשניות לפני שנים בודדות בלבד, נחשבות היום לישנות ולא רלוונטיות. לכל חברה יש חלון הזדמנויות קצר בלבד למקסם את ההשקעה שלה בהליך המחקר והפיתוח של הטכנולוגיות החדשניות. יש לזכור כי רישום פטנטים כרוך בעלויות כספיות לא מבוטלות, אך מצד שני, ההגנה המשפטית על האמצאה מחזירה את ההשקעה הראשונית ואף הרבה יותר מזה.

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    מה חשוב לדעת אודות דיני פטנטים?

    כדאי לדעת כי על מנת להגן משפטית על האמצאות השונות, יש צורך לפנות לרשות הפטנטים. רשות זו מופקדת על התחום של רישום פטנטים, סימני מסחר ומדגמים. בשנים האחרונות התבצעה בארץ רפורמה בתחום, במטרה לייעל את התהליך ולהגביר את התפוקה. כתוצאה מכך, ניתן היום לראות קיצור בזמני ההמתנה, אך עדיין מדובר על תהליך ארוך ומתיש במיוחד. למעשה, רוב חברות ההייטק והסטארטפים  השונים, מוצאים את עצמם במצב בעייתי. מצד אחד, הם חייבים להגן על האמצאה שלהם, על מנת למנוע מאחרים להעתיק אותה, דבר שמכריח אותם להגיש בקשה לפטנט. מצד שני, זמן ההמתנה הארוך ברשות הפטנטים, גורם למצב אבסורדי שבו ברגע שהפטנט מאושר לרישום, הוא כבר נהפך לחסר ערך מבחינה טכנולוגית.

    אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לייעץ ולסייע לכל אדם בתחום דיני הפטנטים השונים. אנו מכירים היטב את התחום ויודעים בדיוק כיצד לפעול, על מנת לנסות לזרז את התהליך ולקצר את זמני ההמתנה. לקבל ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר.