תפריט

הפרת פטנט – נזק תדמיתי, כלכלי ורגשי 

הסיוט הגדול ביותר של כל בעל פטנט, הוא לגלות כי חברה מתחרה עושה שימוש בפטנט לתועלתה המסחרית. הזכות המשפטית הניתנת לבעל הפטנט, מעניקה לו בידול ויתרון בשוק התחרותי-מסחרי. למרות זאת, ישנן חברות המביטות מהצד על הפטנט החדשני ומחליטות לנגוס בפירות ההצלחה, למרות שהם כלל לא שייכים להן.

מעבר לפגיעה הרגשית העמוקה שגנבו מכם דבר ערך יקר לליבכם, הרי שחשוב להיות ערים להשלכות הנוספות:

  • מי שגונב מכם את הפטנט (אדם פרטי או חברה), עלול לפגוע במוניטין שלכם. לדוגמא: מכירת מוצר מועתק ופחות איכותי והענקת שירות גרוע ללקוחות (כאשר הציבור בטוח שקנה את המוצר שלכם).
  • מפרי הפטנט נוגסים לכם ברווחים – הם משתמשים בפטנט, שלכם הזכות הבלעדית להשתמש בו.

הפרת פטנט

הפרת פטנט – מה זה אומר בפועל?

שנים מחייכם הקדשתם לגיבוש האמצאה שהפכה לבסוף לפטנט. השקעתם המון זמן, לא מעט כסף, נפגשתם עם יועצים ואנשי מקצוע, דייקתם, עיצבתם, פיתחתם אב טיפוס ופעלתם מתוך כוונה טהורה להביא תועלת אמיתית ובעלת ערך. בהמשך, נפגשתם עם עורך פטנטים שהגיש בעבורכם בקשה לרישום פטנט. לאחר המתנה מותחת, קיבלתם את האישור המיוחל – יש לכם פטנט! 

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    למרות שהפטנט שלכם רשום ויש לכם זכות משפטית עליו ל-20 השנים הקרובות, אתם מגלים כי בוצעה הפרה של הפטנט – אדם פרטי או חברה מסחרית, עושים שימוש בפטנט שלכם בהיקף מסחרי. במילים ישירות ופחות מכובסות? גונבים מכם – מייצרים ומוכרים את האמצאה שלכם ומרוויחים על חשבונכם. 

    "יש דרך למנוע הפרה של פטנט?"

    התשובה היא שכן ולא, וכעת נסביר. העובדה היא שאין לכם יכולת לשלוט או לחזות איך אחרים ינהגו, אך אתם בהחלט יכולים לשלוט על איך אתם תנהגו. ולכן, ברגע בו יש לכם רעיון (אמצאה), פעלו על מנת לרשום אותה כפטנט. ברגע שהאמצאה שלכם מקבלת מעמד של פטנט היא מוגנת וכך גם אתם. מבלי שתרשמו את האמצאה, הסבירות כי הרעיון יועתק, גבוה מאד וברוב המקרים יהיה לכם קושי רב לפעול נגד המעתיקים. 

    כאשר הפטנט שלכם רשום ומפרים אותו, די בתעודת הפטנט והוכחת ההפרה של המפר כדי למצות עמו את הדין.  אמנם אינכם יכולים לשלוט בכוונותיהם ובפעולותיהם של המפרים, אולם הדרך לעוצרם ולהיפרע מהם, קלה הרבה יותר. 

    גנבו מכם פטנט. איך עליכם לפעול?

    הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו, אל משרד "כץ פרזנטי ושות'". אנו נלמד את המקרה ונעריך מהי דרך הפעולה הנכונה ביותר. ניתן להגיש תביעה בגין הפרה של פטנט, ומשהוכחה ההפרה, בעל הפטנט יזכה במשפט. במהלך המשפט, יבחן השופט את היקף ההפרה, מניעיו של מפר הפטנט, הנזק שנגרם לבעל הפטנט וכיוצא בזה.

    חושדים שמישהו מפר את הפטנט שלכם? – אתם מוזמנים לפנות אלינו. נשמח להתרשם מהמקרה ולייעץ לכם באשר לנתיב הפעולה הנכון בעבורכם – 077-997-1115

    חוץ מהפרה של פטנט, אולי יעניין אתכם לקרוא על: