תפריט

הסכם סודיות על פטנט – כל מה שחובה לדעת

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, שמעוניינים להוציא פטנט על האמצאה שלהם. אין ספק כי העולם שלנו רק הולך ומשתנה, דבר שמתאפשר בעיקר בזכות התפתחות הטכנולוגיה. לכן, אם בעבר רוב האנשים הסתפקו בעבודות רגילות ושגרתיות, הרי שהיום ניתן למצוא יותר ויותר יזמים וממציאים. אך מי שמעוניין להגיש בקשה לפטנט, חייב להכיר את הפרוטוקול הכרוך בכך וכמובן לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום. יש לזכור כי, כל עוד לא הוגשה בקשה לפטנט מסוים, מדובר על אמצאה שאינה מוגנת וכל אחד יכול להשתמש בה. לכן אין זה מפתיע שיזמים רבים בוחרים להחתים על הסכם סודיות על פרטי האמצאה, במטרה לשמור על האמצאה שלהם. אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע לכם בתחום ולספק לכם ייעוץ וליווי אישי לכל אורך הדרך. 

הסכם סודיות להגנה על פרטי האמצאה – נקודות חשובות שכדאי להכיר

חשוב להבין כי שעל הממציאים להיזהר ולא לספר לאנשים אחרים אודות האמצאה שלהם, כל עוד לא הוגשה בקשה לרישום פטנט. יש לזכור כי אנשים רבים עלולים לנצל את המידע הזה לטובתם, דבר שעלול להשאיר את הממציא בידיים ריקות. לכן כאשר מעוניינים לדון על האמצאה עם אנשים אחרים, מומלץ להחתים אותם על הסכם סודיות על פרטי האמצאה. מדובר על הסכם ייחודי, שנועד להגן על האמצאה שלכם מפני גניבה. חשוב להבין כי דינו של קניין רוחני אינו שונה מדינו של קניין פיזי, ולכן גניבה של רעיון שוות ערך לגניבה של רכוש. על מנת למנוע את המצב מראש, מומלץ להחתים על הסכם סודיות, שנועד להגן עליכם מפני סיטואציות מסוג זה. יש לזכור כי כל עוד לא הוגשה הבקשה לרישום פטנט, ההמצאה אינה מוגנת ולכן חשוב להיזהר. 

הסכם סודיות על פטנט - כל מה שחובה לדעת

הסכם סודיות על פטנט – מי בכלל זקוק לכך?

יש להבין כי לא מעט יזמים וממציאים נאלצים להתייעץ לגבי האמצאה שלהם עם גורמים חיצוניים, בטרם הגשת הבקשה לפטנט. אך יש לזכור כי כל אחד מהגורמים עלול לגנוב את הרעיון ולהגיש עליו בקשה לפטנט משל עצמו. לכן לפני הייעוץ יש צורך להחתים כל אחד מהגורמים הנ"ל על הסכם סודיות על פרטי האמצאה, במטרה להגן על הזכויות שלכם. יש לזכור כי הגשת הבקשה לפטנט עלולה לקחת לא מעט זמן, ולכן עדיף להימנע משמירת האמצאה במגירה. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום ולהגיש את הבקשה מוקדם ככל שניתן. בצורה כזו, ניתן למנוע מצב של אמצאה לא אקטואלית. ככל שחולף הזמן כך גדל הסיכון לחוסר רלוונטיות של האמצאה. לכן חשוב לפעול ולא להתמהמה וכמובן לא לשכוח להחתים את כל המומחים והיועצים על הסכם סודיות מתאים. 

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    אנו בחברת משרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע לכם בתחום של הסכם סודיות על פטנט. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר.