תפריט

חוות דעת משפטית בקניין רוחני

ישנם לא מעט יוצרים שמכנים את היצירות שלהם "הבייבי שלי", מה שיכול להעיד עד כמה היצירה יקרת ערך עבורם. במקרים בהן נוצרת פגיעה בקניין הרוחני שלכם –מ משיר ועד פטנט רשום, חוות דעת משפטית בקניין רוחני היא המענה עבורכם. 

הלחנתם שיר, כתבתם חיבור, הנכם בעלי פטנט רשום או צילמתם תמונה? אתם בעלי "נכס". האתגר העיקרי בפניו אתם עומדים כבעלי נכס רוחני הוא ההגנה עליו. מדוע? משום שנכסים רוחניים אינם מוחשיים, דבר שהופך את הפצתם, העתקתם ושימוש בהם ללא רשותכם, לפשוט עד מאוד. 

בקניין הרוחני ההתייחסות היא ל-2 קבוצות שונות:

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

  • זכויות רשומות (קניין רוחני מתנהל לגביו רישום במשרד הפטנטים כגון: פטנט, עיצוב רשום)
  • זכויות לא רשומות (אין שום רישום פורמלי, כגון: זכויות יוצרים, זכויות מבצעים )

  חוות דעת משפטית בקניין רוחני

  האתגר שבהגנה על הקניין הרוחני

  בעולם אוטופי לא הייתם צריכים להטריד את עצמכם כלל במחשבות על חוות דעת משפטית בקניין רוחני. בפועל, ישנן הפרות (שחלקן ,אגב , מתבצעות בתום לב) שבסופו של דבר פוגעות בכם – במוניטין, בבידול וכן, גם בכיס. היכולת להגן על הקניין הרוחני מוגבלת וזה מה שהופך אותה מאתגרת יותר. כדי להמחיש את הרעיון, נציג את הדוגמא הבא:

  אם יש ברשותכם מחשב נייד, הרי שכבעלי המחשב בדרך כלל רק לכם יש גישה אליו. המחשב רשום על שמכם, רק אתם יודעים מהי הסיסמא ויכולים לפתוח אותו ויתכן שיש לכם קבלה המעידה על רכישתו. הסבירות שתריבו על המחשב הנייד עם אדם נוסף שיטען כי הוא שלו, אפסית עד לא קיימת.

  עם זאת, המצב הפוך כשמדובר בקניין רוחני ובנכסים לא מוחשיים, קל וחומר כשמדובר על הפרות שמתבצעות במרחב הדיגיטלי. לדוגמא:

  • משתמשים ברשתות החברתיות שמפרסמים שיר קצר שכתבתם בלי לתת לכם קרדיט, ומשתמע שהם כתבו אותו
  • תוכן שכתבתם ופרסמתם באתר הבית שלכם, מועתק לאתר מתחרה
  • פטנט רשום על שמכם שהועתק ע"י חברה מתחרה ונמכר לקהל הרחב
  • שימוש ללא רשותכם או ידיעתכם בסימן המסחרי שלכם  
  • תמונה שצילמתם מפורסמת באתרי חדשות גדולים בלי לתת לכם קרדיט

  פגעו בזכויות הבסיסיות שלכם: מה עליכם לעשות עכשיו?

  ההבנה כי השתמשו בקניין הרוחני שלכם ללא רשותכם פוגעת, מכעיסה ובעיקר משאירה אתכם חסרי אונים. לשמחתכם, יש מה לעשות: לפנות תחילה לנתיב של חוות דעת משפטית בקניין רוחני. אנחנו נבחן את המקרה, נחקור אותו לעומק ונמליץ לכם על דרך הפעולה הנכונה – החל מפנייה לאדם שהשתמש ביצירה שלכם ועד התערבות משפטית.

  אנחנו ב"כץ פרזנטי ושות", נסייע לכם להגן על היצירות שלכם ונשמח לספק לכם חוות דעת משפטית בקניין רוחני. הנכסים הרוחניים שלכם – מפטנטים ועד יצירות אומנות, יכולים, צריכים וראויים להיות מוגנים. התקשרו אלינו לייעוץ ראשוני ללא עלות עוד היום – 077-997-1115