תפריט

הגנה על זכויות יוצרים – שמירה על הנכסים הרוחניים שלכם

 

אחרי חודשים רבים (ומי יודע – אולי גם שנים) של מחקר, השקעה במשאבים ונאמנות טוטאלית לתהליך, יש בידכם את התוצר עליו עבדתם – הנכס הרוחני שלכם! לצד ההתרגשות והסיפוק האדיר שאתם ללא ספק חשים, כדאי להיות מודעים גם לצד פחות זוהר. חדשות לבקרים מתפרסמות בעיתונים כותרות על תביעות שבבסיסן הפרת זכויות יוצרים: 

 • מלחינים שתובעים מלחינים אחרים על "גניבת" פזמון משיר מוכר שלהם
 • תביעה מצד יוצרים על שנעשה שימוש בדמות מפורסמת שלהם בסדרת טלוויזיה
 • ציטוטים של סופר אחד בספרו של סופר שהוציא את ספר ביכוריו ועוד…

כיוצרים, חשוב שגם אתם תגנו על היצירות שלכם. היצירה יכולה להיות אמצאה שאתם עומלים עליה זמן רב, שיר שכתבתם והלחנתם, סיפור קצר שחיברתם או אפילו ציור שציירתם. אנחנו במשרד "כץ פרזנטי ושות'", נשמח להעניק לכם ייעוץ מקצועי ובמקרים הרלוונטיים גם ליווי מלא, הכל בכדי להבטיח הגנה על זכויות יוצרים השייכות שלכם.

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

  המוטיבציה שלכם להגן על זכויות היוצרים שלכם

  נניח ובימים אלו אתם כותבים את ספר הביכורים שלכם, ספר שעמלתם עליו מספר שנים. כסופרים בתחילת דרככם, הרי שמשאלתכם היא שהספר שלכם יופץ לכמה שיותר חנויות ויגיע לכמה שיותר קוראים. העלילה המקורית שכתבתם והדמויות שיצרתם שייכות אך ורק לכם!

  הפרה של זכויות יוצרים יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה אופנים:

  • העתקה של דמויות או של קו העלילה לתוך ספר אחרהגנה על זכויות יוצרים
  • לקיחת ציטוטים מהספר שלכם מבלי לתת לכם קרדיט / לבקש את רשותכם
  • עיבוד העלילה לסדרת טלוויזיה מבלי לבקש מכם אישור ועוד…

  היכולת להגן על זכויות היוצרים נותנת לכם, היוצרים, שקט נפשי. אותה יצירה שעליה עבדתם בעמל רב, שמורה ומוגנת ואתם היחידים שרשאים להחליט מי ואיך יעשה בה שימוש. המוטיבציה להגן על זכויות היוצרים מגלמת בתוכה 2 ממדים עיקריים:

  • ראשית, תועלת כלכלית. כיוצרים, אתם זכאים להיות אלה שמפיקים תועלת כלכלית מהיצירה. לדוגמא: תמלוגים ממכירת ספרים / תמלוגים מהשמעת של מוסיקה ברדיו / מכירת רעיון לחברת סטארט-אפ וכן הלאה.
  • שנית, הערך הרגשי. ישנם יוצרים שמעידים כי שימוש ביצירתם ללא רשותם הוא חששם העיקרי. למרות דיני הקניין הרוחני, קיימים מפרים את זכויות היוצרים שעושים שימוש ביצירות ללא רשות היוצרים. מעבר לכך שהתגמול הכלכלי נגזל מהיוצר כתוצאה מכך, הרי ששימוש ביצירה ללא קרדיט/רשות, יוצר גם פגיעה רגשית.

  הסיפור הקצר, הלהיט החדש או יצירת האומנות – מוגנים!

  האם יש צורך לרשום את היצירה שלכם כדי להגן עליה? תופתעו לגלות, אך לא. היצירה שלכם היא היצירה שלכם, ואין שום צורך לרשום אותה באופן פורמלי. אם מתבצעת הפרה של זכויות היוצרים שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ללא התחייבות וללא עלות – 077-9971115