תפריט

זירוז בחינת בקשה לפטנט

הרבה יזמים שנמצאים בשלבים שונים מבחינה עסקית מעוניינים לזרז את בחינת הבקשה כדי לקבל פטנט או כדי לדעת אם יש סיכוי שיקבלו פטנט. יש לזכור כי כל אמצאה אינה מוגנת עד לרישום הרשמי של הפטנט לאחר בחינה מהותית. יש להבין כי פטנט רשום מעניק לממציא מונופול על האמצאה למשך עשרים שנה מיום הגשת הבקשה ולא מיום שהתקבלה. במשך הזמן הזה, ניתן לנצל את הפטנט ולהשתמש בו על מנת להרוויח ממנו כסף. ניתן למכור את הפטנט או לחילופין, להעניק רישיון לצורך שימוש באמצאה. בצורה זו, ניתן להרוויח באמצעות קבלת תמלוגים. מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום, למציאת הדרך היעילה ביותר לזירוז בחינת הבקשה לפטנט. אנו במשרד עורכי פטנטים כץ, פרזנטי ושות' נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום. אנו מתמחים בתחום של עריכת פטנטים ובתחום של קניין רוחני ונהנים משנים של וותק וניסיון בתחום.

זירוז בחינת בקשה לפטנט

זירוז בחינת בקשה לפטנט – מה כדאי לדעת בתחום?

השלב הראשוני לצורך זירוז בחינת בקשה לפטנט יהיה לפנות לחברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום, מאחר ורק עורכי פטנטים מכירים את התחום לעומק ויודעים בדיוק כיצד לפעול, במטרה לזרז את בחינת הבקשה לפטנט. כמו כן, כדאי לדעת כי אמנם פטנט רשום ניתן למכור או להעניק עליו רישיון, אך בחלק מהמקרים ניתן להתחיל להרוויח כסף מהאמצאה עוד לפני הרישום הרשמי של הפטנט. מדובר על מקרים בהם הבקשה לפטנט עדיין לא נבחנה על ידי בוחני הפטנטים והממציא עדיין לא יודע את ערך אמצאתו. בחינת הבקשה לפטנט עלולה להמשך זמן רב, ולכן בחלק גדול מהמקרים משקיעים יבחרו לרכוש את האמצאה , אם על פניה היא ייחודית ומעניינת, כבר בשלביה המוקדמים, כדי ליהנות מהרווחים שהיא תוכל לגרוף עבורם.

זירוז בחינת בקשה לפטנט – למי זה יכול להתאים?

ברוב המקרים משקיעים יעדיפו להימנע מרכישה של אמצאה שעדיין לא עברה תהליך של בחינה ורישום, מאחר וללא פטנט רשום מדובר על אמצאה שעלולה שלא לעמוד בקריטריונים הנדרשים. לכן בעל האמצאה יכול לזרז את בחינת הבקשה לפטנט, תוך כדי שימוש בנימוקים סבירים והגיוניים. עורך הפטנטים יכול להגיש עבורו בקשה לזירוז הבחינה. במידה והבקשה תתקבל, הבקשה לפטנט תיבחן תוך זמן קצר בלבד. חשוב לציין כי כל ממציא יכול להגיש את הבקשה לזירוז הבחינה, בין אם יש בידו הצעה קונקרטית ממשקיע פוטנציאלי ובין אם מדובר על האפשרות למכור את המצאתו כבר בתחילת הדרך, מבלי לבזבז זמן. 

מלאו פרטיכם מטה ונציגנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה שתצוץ

    אנו במשרד עורכי הפטנטים כץ פרזנטי ושות' נשמח לייעץ לכם לגבי הליך זירוז בחינת בקשה לפטנט – מתי ואיך לעשות זאת. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר.